Afbeelding

Column: Nieuwe snufjes

Algemeen

Technologie. Soms haast bizar wat het allemaal voor ons kan betekenen. Een deel van het mensenwerk kan worden overgenomen door computers, robots of hoe je het ook maar wilt noemen. Sommigen zien het bijna als een bedreiging, ik zie het met name als prettige hulpjes.

Ik volg het op de voet. Die nieuwe snufjes boeien me. Virtuele assistenten van Google en Apple, een videodeurbel waarmee je op afstand tegen mensen kan praten die voor je deur staan, een robot die in een restaurant fungeert als ober en zelfrijdende auto’s. Momenteel is AI, Artificial Intelligence (kunstmatige intelligentie), onderwerp van gesprek.

Ik heb ChatGPT (een geavanceerd AI-model dat tekst kan generen en vragen kan beantwoorden) even gevraagd om uitleg te geven over AI. In ‘Jip en Janneke taal’. Het antwoord? “Natuurlijk! AI is als een slimme computer die dingen kan doen die lijken op wat mensen kunnen doen. Het leert van informatie en maakt beslissingen op basis daarvan. Het kan bijvoorbeeld plaatjes herkennen, vragen beantwoorden, spraak begrijpen en nog veel meer. AI kan ons helpen bij allerlei taken en maakt de computer slimmer en handiger!”

Het kan ons dus helpen. Het kan mij en mijn collega’s van Thoma Post nog langer niet vervangen. Maar, ik zet die technische snufjes wel graag in. Dagelijks, dus ook tijdens mijn werk. Het heeft mij geholpen met het schrijven van deze column, ik laat het input schrijven voor een verkooptekst van een woning, onze marketingafdeling zet het in op verschillende manieren én locatiegegevens, demografie en economische trends zijn met één druk op de knop beschikbaar. Echter, ik blijf ervan overtuigd dat een robot mijn werk als makelaar niet kan overnemen. Makelaar zijn is namelijk niet iets dat je kunt automatiseren, makelaar zijn is mensen-werk. 

Als makelaar wil ik altijd persoonlijk betrokken zijn bij jou, een klant met een unieke wens die een passende stap op de woningmarkt wil zetten. Iedere klant is anders en iedereen heeft een andere droom. Het is overigens nog belangrijker dat jij een makelaar kiest die bij jou past. Een makelaar waar je een persoonlijke klik mee hebt, iemand die een feitelijke onderbouwing kan geven van de waarde van je woning én een goed netwerk en mooie presentatiemogelijkheden heeft. Een makelaar die de makelaarskosten meer dan waard is. Meer dan waard is inderdaad. Daar kan geen technisch snufje tegenop.

Bob Sanders - NVM Register Makelaar Taxateur
Thoma Post Makelaars Almelo

almelo@thomapost.nl

De speelplek van De Polderjongens aan de Stationsstraat.
Polderjongens zoekt met spoed twee authentieke platbodems 31 jul, 13:52
Afbeelding
Fijn zomerweer in Almelo: ideaal weekend voor buiten 31 jul, 10:19
Afbeelding
Repetities voor De Polderjongens beginnen met officiële aftrap 30 jul, 17:54
Afbeelding
Ondanks droogte 29 jul, 18:25
Afbeelding
Bijzondere collectie met sieraden uit nalatenschap 29 jul, 15:23
Neem een kijkje in de tien tuinen die dit weekend worden opengesteld.
Open tuinweekend met tien locaties in Twente 29 jul, 13:20
Afbeelding
Familieberichten 28 juli 2026 28 jul, 14:20
Samen met zijn broers Bennie, Frans en Gerard groeide voormalig wielrenner Hennie Kuiper op aan het kanaal.
Kanaal herbergt bijzonder verleden 28 jul, 10:12