Het team van Vistaria Schaap. 'Een heel leuk ploegje', zegt Johan Schaap. 'Sommigen werken één dag in de week.'
Het team van Vistaria Schaap. 'Een heel leuk ploegje', zegt Johan Schaap. 'Sommigen werken één dag in de week.' Foto:

Vistaria Schaap viert 25-jarig jubileum

Zakelijk

Vistaria Schaap bestaat 25 jaar en viert dat uitgebreid van 2 tot en met 6 juli. Vorige week stuntte Schaap al met gratis Hollandse Nieuwe voor kinderen tot en met 12 jaar.

Almelo - Vette vis, zoals haring, maar ook zalm en makreel bevat het omega 3 vetzuur DHA, wat belangrijk is voor de ontwikkeling van de hersenen en het gezichtsvermogen bij jonge kinderen, vertelt José Schaap van Vistaria Schaap. “Komende tijd is het niet alleen de nieuwe haring die voor feest zorgt bij Vistaria Schaap. Onze winkel aan de Ootmarsumsestraat bestaat dit jaar namelijk 25 jaar. Dit gaat uitgebreid gevierd worden van 2 tot en met 6 juli. Die week zal bol staan van leuke acties in de winkel en zal geheel volgens traditie worden afgesloten met het palingroken op zaterdag 6 juli. Zet het in de agenda! En nog iets anders voor in de agenda: de braderie aan de Ootmarsumsestraat is dit jaar op 27 en 28 juni. Kom gezellig langs voor een Hollandse Nieuwe of een gebakken visje.’’

Het 25-jarig jubileum werd gevierd met alle collega’s tijdens het Pinksterweekend. “Toen hebben we twee nachten overnacht in Tegelen, onze eigen likeur gebrouwen in Arcen en een stadstour gedaan door Roermond. We hebben ontzettend genoten met elkaar’’, aldus José, de dochter van de eigenaren Johan en Wijm. Al vanaf haar twaalfde jaar ging ze graag met haar ouders mee naar de winkel en nog altijd gaat ze er voor de volle honderd procent voor. De Schaapjes komen uit Spakenburg. Ze namen Vistaria Struis over, hielden die naam even aan vanwege de goede reputatie in de wijde omgeving, maar al snel werd het Vistaria Schaap.

Johan is een echte Spakenburger. “Klanten vragen me wel eens waarom ik niet in Almelo of omgeving kom wonen. Ik zou dat misschien wel willen, de omgeving staat me immers bijzonder aan, toch kruipt het bloed waar het niet gaan kan en levert het bovendien allerlei voordelen op, wanneer ik met mijnn gezinnetje ‘gewoon’ in Spakenburg blijf. Zo haal ik mijn eigen vis rechtstreeks van de groothandel. Daar zit verder niets en niemand tussen. Ik kan daarom wat scherper inkopen en daar mijn klanten van mee laten profiteren. Ik ben niet afhankelijk van welke leverancier of wie dan ook. Ik haal de vis gewoon rechtstreeks bij de groothandel.’’

Johan en Wijm hebben ondertussen een stapje terug gedaan, maar zijn nog wel wekelijks aanwezig in Almelo. José: “Door de jaren heen zijn we ontzettend gegroeid. Ons assortiment is alleen maar groter geworden en we gaan ook mee met de tijd. Waar vroeger de mensen gingen voor een hele makreel met kop en graat, kiezen de mensen nu liever voor een gefileerde makreel filet.’’ In de feestweek van 2 tot en met 6 juli zijn er ‘hele mooie acties’. “Zo gaan we een mega gave prijs verloten en hebben we voor elke klant een cadeautje bij een besteding vanaf 5 euro.’’ De afsluiter op zaterdag 6 juli wordt het paling roken. Voor de kinderen is er een kleurplaatwedstrijd, waar mooie prijzen mee zijn te winnen.

Afbeelding
Thuis… of het oude thuis? STRIP 6 uur geleden
Robert Lusthusz en zijn team adviseren je graag bij het creëren van extra leefruimte met bijvoorbeeld een veranda of tuinkamer.
Verasol Oldenzaal pakt uit met 21% btw-voordeel 7 uur geleden
Afbeelding
Nieuwbouw gemeentewerf Almelo stap dichterbij 20 apr, 16:09
Afbeelding
Negen Almelose judoka´s krijgen diploma 19 apr, 15:02
Afbeelding
Wisselvallig weekend met buien en afkoeling 17 apr, 09:43
Afbeelding
Meer en langere treinen rond Koningsdag: dit moeten reizigers in Almelo weten 17 apr, 09:36
Afbeelding
Noordik Lyceum behaalt tweede plaats op NK Debatteren vmbo 16 apr, 19:19
Afbeelding
Weer naar de maan STRIP 16 apr, 15:21