Openingstijden: woe t/m zat 10.00 tot 17.00 uur, koopzondag 12.00 -17.00 uur. (Foto: Rikkert Harink)
Openingstijden: woe t/m zat 10.00 tot 17.00 uur, koopzondag 12.00 -17.00 uur. (Foto: Rikkert Harink)

Huis van Katoen en Nu gaat ‘aan de wandel’

Algemeen

Het Huis van Katoen en Nu gaat ‘aan de wandel’ langs het mooie erfgoed van Almelo en dat levert een zomerexpositie op die vrijdag 15 juli wordt geopend.

Almelo - De zomerexpositie van Huis van Katoen en Nu, getiteld ‘Aan de wandel’ met als ondertitel ‘Een wandeling langs de rijke historie van de binnenstad van Almelo’ gat vrijdag 15 juli van start.
De expositie laat de verscheidenheid aan historisch erfgoed in de Almelose binnenstad zien. ‘’Van meer recente gebouwen tot de oude panden die we met trots koesteren’’, aldus Gerard Hammink.
Het is een langgekoesterde wens van de organisatie van het Huis van Katoen en Nu om deze expo op te zetten. ‘’Het huis wordt namelijk door zeer veel toeristen bezocht, die vaak de vraag stellen: wat heeft Almelo allemaal te bieden aan mooie gebouwen en plekjes? Vandaar nu deze expositie waar 42 bezienswaardigheden overzichtelijk gepresenteerd zijn, gekoppeld aan de Erfgoed Wandelroute, uitgegeven door Almelo Promotie en ook verkrijgbaar bij het Huis van Katoen en Nu.’’

Natuurlijk mogen bekende gebouwen als Huize Almelo, ’t Wetshuys, het Waaggebouw en de Grote Kerk niet ontbreken, maar er is ook aandacht voor fraaie panden als het voormalig hotel De Gouden Leeuw, Huize Castello, de Doopsgezinde Kerk, het Hofkeshuis, de watertoren, bankgebouw Ledeboer en het Huis van Bewaring. Hammink: “De expositie en bijbehorende wandelroute van 6,5 kilometer is ook zeer de moeite waard voor inwoners uit Almelo en omgeving, die wat meer over de historie van onze mooie stad willen weten.’’

Naast het historisch erfgoed presenteert de organisatie ook alle overnachtingsmogelijkheden (hotels en B&B’s) en watersportrecreatie in de stad.

Vrijwilligersorganisatie Huis van Katoen en Nu ontpopt zich hierdoor ook meer en meer als de nieuwe VVV van Almelo, vindt Hammink. “Een mooie ontwikkeling, want een goed toeristisch informatiepunt mag niet ontbreken in het centrum.’’

De expositie duurt tot 1 september. De toegang is gratis.

Er is een mooie samenwerking met Hema Almelo en gemeente Almelo.
Extra aandacht voor jonge mantelzorgers 7 uur geleden
Afbeelding
Spoedwerkzaamheden aan A1 bij Azelo zorgen voor verkeershinder rond Almelo 9 uur geleden
Afbeelding
Familieberichten 19 mei 2026 9 uur geleden
Groep 6 van basisschool Pius X in Haaksbergen samen met Ellen Hemmers en Jan-Herman Scholten.
Vrije School Almelo in actie voor slimmer watergebruik 11 uur geleden
Afbeelding
Witzand Bouwmaterialen steunt Natuurhus Almelo met flinke donatie 13 uur geleden
Afbeelding
Koninklijke onderscheiding voor Erik Timmer en Aart Ek 15 uur geleden
Afbeelding
Organisatie Almelose Ruiterdagen aangeslagen na diefstal van sproeiers 20 mei, 22:30
Afbeelding
Een echo van een liedje STRIP 19 mei, 14:27