
Defecte stoomstrijkijzer? Laat het maken bij het Repair Café
AlgemeenALMELO - De vrijwilligers van Repair Café Almelo staan op vrijdagmiddag 24 september weer klaar. Tussen 12.30 en 15.30 uur kan men terecht in Repair Café De Hagedoorn aan de Wilgenstraat 11 in Almelo.
‘’Wie het eerst komt wie het eerst maalt dacht de persoon met het defecte stoomstrijkijzer. Hij zat al drie kwartier voor het begin van het Repair Café binnen te wachten. Gelukkig werd het lange wachten beloond en ging hij met een gerepareerd stoomstrijkijzer de deur uit’’, zo laat een woordvoerder van het Repair Café weten.
Een dame kwam met een lamp waar de schakelaar niet meer van werkte. ‘’De nieuw geplaatste schakelaar zorgde ervoor dat de lamp weer aan en uit kon. Van een naaimachine werkte de persvoet-hefboom niet goed. Na een schoonmaakactie doet die het weer. Van een tuner moet de defecte gelijkrichter over twee weken vervangen worden.’’
Een ander geval was een oven met kortsluiting. ‘’Daarbij wordt over twee weken een nieuwe schakelaar geplaatst’’, zo laat het Repair Café weten.
Van een stofzuig-motor was de koperdraad van de wikkeling afgebroken bij de stekker aansluiting. Solderen lukte niet, maar een creatieve oplossing van de reparateur zorgde ervoor dat de motor het weer doet en de stofzuiger weer kan zuigen. Van een cd-speler is het loopwerk schoongemaakt en ingevet. Thuis moet er met een originele cd getest worden.’’
Verder werd van een boormachine een los zittende kabel weer vastgezet. ‘’Een lekkend waterreservoir van een strijkijzer heeft men met kunst en vliegwerk weten te repareren.’’
Niet alles lukt altijd volgens de woordvoerder. ‘’Dit keer kwam er een einde aan het leven van een accuboormachine, een strijkijzer en een dvd-speler.’’ Het merendeel van de zeventien aangeboden apparaten werd gerepareerd.
Voor reparaties betalen de bezoekers een vrijwillige bijdrage. ‘’U kunt slechts één apparaat ter reparatie aanbieden’’, aldus het Repair Café dat verder meldt: ‘’De fooienpot houdt van cash en kent geen PIN.’’
Meer informatie over het Repair Café in Almelo staat op de website www.repaircafealmelo.nl
Bezoekers zijn welkom op vrijdagmiddag 24 september van 12.30 tot 15.30 uur. Plaats van handeling is Repair Café de Hagedoorn aan de Wilgenstraat 11 in Almelo.







