Jongerenbuurtrestaurant De Riet smaakt naar meer.
Jongerenbuurtrestaurant De Riet smaakt naar meer.

Jongeren koken voor de eigen wijk

Algemeen

Lekker aanschuiven en gezellig samen eten. Dat kan in het Jongerenbuurtrestaurant De Riet. En dat is niet alleen leuk voor de bezoekers, maar ook voor de koks: jongeren van de kookclub van welzijnsorganisatie Avedan. “Het was hun eigen idee en nu staat het er echt eens per maand’’, zegt jongerenwerker Naomi Beijer van Avedan.

Almelo - Er is al langer een kookclub voor jongeren in De Riet. De 10- tot 14-jarigen leren er van alles over gezond, gemakkelijk en betaalbaar eten. “Niet in elk gezin is het vanzelfsprekend om gezond te eten. Jongeren weten vaak niet hoe ze met bepaalde ingrediënten wat lekkers kunnen maken of denken dat ze bijvoorbeeld geen groente lusten. Hier leren ze makkelijke recepten’’, zegt Naomi Beijer van Avedan. En de groep van kokende jongeren wordt groter. Ook oudere jongeren hebben zich inmiddels aangemeld.

De jonge koks zijn natuurlijk trots op wat ze maken en vroegen of er ook eens ouders of andere bekenden konden aanschuiven, zo meldt Naomi. “Een heel goed idee. Ik zie als jongerenwerker dan ook eens de ouders of broertjes en zusjes waar ik verbinding mee kan leggen. We hebben toen met elkaar, en met de wijkregisseur van de gemeente Almelo, bedacht om het breder te maken, zodat ook mensen in de wijk die het gezellig vinden om aan te schuiven mee kunnen eten.’’

De gemeente Almelo ondersteunt het project met een subsidie, omdat het project een gezonde leefstijl en talentontwikkeling bij jongeren stimuleert en eenzaamheid en armoede tegengaat. “De jongeren leren hier zelfstandig werken en eerst zelf nadenken hoe ze iets kunnen aanpakken. Ze moeten een taak op tijd afkrijgen, dat vraagt inzet. En je leert samenwerken in een team. Jongeren groeien hier van. Laatst zei een meisje toen ze een jonger meisje heel veel hoorde vragen: ‘Vorig jaar vroeg ik jou ook steeds alles hè? En nu kan ik het zelf’. Dat is toch mooi, die vooruitgang’’, aldus Naomi.

Nog een mooi aspect van het Jongerenbuurtrestaurant is dat er ook plek is voor mensen die het leuk vinden om aan te schuiven en andere mensen uit de wijk te leren kennen. “Dat is veel gezelliger dan alleen eten en misschien ontmoet je wel oude bekenden of nieuwe kennissen. En door de mix van jong en oud ontstaat er ook meer begrip voor elkaar’’, weet Naomi.

De kokende jongeren krijgen zes vrijkaartjes voor familie. Andere bezoekers betalen 5 euro voor twee gangen. De eerste keer stond er pompoensoep en spaghetti met gehaktballetjes en tomatensaus op het menu.
Het ontvangen geld wordt weer in het restaurant gestoken. Dat is eens per maand open. In de andere weken zijn de jongeren ook met gezonde voeding bezig, zoals smoothies en powersalades tijdens de Fitclub.
Het volgende Jongerenbuurtrestaurant is op woensdag 29 november. Ook mee-eten? Meld je aan via de mail (n.beijer@avedan.nl ) of stuur een app naar Naomi: 06-86 80 60 98

Afbeelding
Nieuwe outfits dankzij Wensboom Almelo 22 mei, 14:10
Afbeelding
Zonnig en zomers Pinksteren in Almelo 22 mei, 09:10
Er is een mooie samenwerking met Hema Almelo en gemeente Almelo.
Extra aandacht voor jonge mantelzorgers 21 mei, 18:25
Afbeelding
Spoedwerkzaamheden aan A1 bij Azelo zorgen voor verkeershinder rond Almelo 21 mei, 16:53
Afbeelding
Familieberichten 19 mei 2026 21 mei, 16:47
Groep 6 van basisschool Pius X in Haaksbergen samen met Ellen Hemmers en Jan-Herman Scholten.
Vrije School Almelo in actie voor slimmer watergebruik 21 mei, 15:09
Afbeelding
Witzand Bouwmaterialen steunt Natuurhus Almelo met flinke donatie 21 mei, 12:45
Afbeelding
Koninklijke onderscheiding voor Erik Timmer en Aart Ek 21 mei, 10:17