
Cigarbox Henri en Maaike brengen blues naar Cotton Club in Almelo
CultuurALMELO - De Cotton Club in het Huis van Katoen en Nu staat zondagmiddag 29 maart in het teken van blues en rootsmuziek. Bezoekers kunnen vanaf 14.30 uur genieten van een optreden van Cigarbox Henri uit Dalfsen, samen met Maaike. De toegang is gratis.
Sfeervolle middag met pure muziek
De zaal verandert die middag in een gezellige plek waar muziek en ontmoeting samenkomen. Het duo speelt een rustig, maar intens programma met invloeden uit de blues en rootsmuziek. Bezoekers kunnen rekenen op een optreden vol gevoel en beleving.
Bijzonder instrument met geschiedenis
Cigarbox Henri maakt zijn gitaren zelf via zijn bedrijf Dutch Instruments 4 U. Deze bijzondere instrumenten worden gemaakt van hergebruikte materialen. De zogenoemde cigar box guitar heeft een lange geschiedenis. Rond 1900 ontstond dit instrument in de Mississippi Delta, waar mensen zelf gitaren bouwden van eenvoudige materialen zoals sigarendozen en bezemstelen.
Met deze zelfgemaakte instrumenten ontstond de basis van de bluesmuziek. Tegenwoordig is de cigar box guitar nog altijd bijzonder en relatief onbekend in Nederland.
Van stevige blues naar intiem duo
Henri treedt normaal op met zijn band Three Strings Down, waarmee hij stevige garageblues speelt. In Almelo kiest hij samen met Maaike voor een kleinere en meer persoonlijke setting. Het repertoire bestaat uit rootsmuziek, blues en bekende rock-’n-rollnummers.
Het duo laat zich inspireren door artiesten als Seasick Steve en bluesmuzikanten uit de Delta. Ook komen klassiekers voorbij van onder meer Jerry Lee Lewis, Little Richard en Chuck Berry. Daarnaast speelt Henri eigen werk.
Verhalen over de oorsprong van de blues
Tijdens het optreden deelt Henri ook verhalen over zijn recente reis naar de Verenigde Staten. Daar bezocht hij katoenplantages om meer te leren over het ontstaan van de blues. Muziek en verhalen wisselen elkaar af, waardoor bezoekers een kijkje krijgen in de achtergrond van deze muziekstijl.
Volgens de organisatie wordt het een middag waarin muziek, geschiedenis en vakmanschap samenkomen.
Praktische informatie
Het optreden vindt plaats in het Huis van Katoen en Nu aan het Marktplein in Almelo. De aanvang is om 14.30 uur en de toegang is gratis. Consumpties zijn verkrijgbaar tegen prijzen zoals vroeger.












