Afbeelding

Sporten als senior houdt je langer fit en gezond

Sport

Er zijn steeds meer 50-plussers die op een hoger niveau aan sport doen. Mensen worden gemiddeld steeds ouder en willen ook op hogere leeftijd fit blijven. Er zijn genoeg ‘ouderen’ die deelnemen aan hardloopwedstrijden zoals een halve of zelfs hele marathon of aan andere sporten. Voldoende bewegen is altijd goed voor je, en als je dat dan ook nog verantwoord doet, dan kan het zeker bijdragen aan een langer leven en aan een fitter bestaan waardoor je ook nog meer plezier beleeft aan dat langere leven. Je kunt lid worden van een sportclub of sportschool, online kun je zoeken naar de mogelijkheden in Almelo en omgeving.

Sporten op hoog niveau

Als je op een bepaald niveau wilt sporten, dan is het slim om de trainingen goed aan te pakken. Stel je hebt het doel om een halve marathon te gaan lopen, dan is een goede voorbereiding heel belangrijk. Bij veel sportscholen in Almelo kun je met een coach overleggen over een goed trainingsschema. Je kunt trainen op de loopband, maar ook fietsen of krachttraining zijn heel belangrijk. Dat doen topsporters ook. Schaatsers zitten ook op de fiets, hardlopers doen ook spiertraining met hun armen voor een algeheel goede conditie. Goede voeding is daarbij ook heel belangrijk. Als je na een training een eiwitshake neemt, dan herstellen je spieren sneller en heb je minder kans op pijn en ongemak na een training. SportvoedingWebshop.com levert hoogwaardige en speciaal voor duursporten ontwikkelde eiwitten. Je kunt alle producten gemakkelijk online bestellen en thuis laten bezorgen.

Welke sportvoeding is de beste keuze?

Wil je eiwitten kopen dan zijn er tal van opties. Heel populair zijn de shakes en repen, omdat je die gemakkelijk mee kunt nemen naar de sportschool of als je buiten een rondje gaat hardlopen of fietsen. Je kunt ze gebruiken voor, tijdens of na de training. Er zijn ook speciale gels die je zelfs tijdens het lopen of fietsen kunt gebruiken. Lees wel altijd de gebruiksaanwijzing en zorg dat je niet te veel van bepaalde stoffen binnenkrijgt. Meestal kan het geen kwaad, maar het zet ook geen extra zoden aan de dijk. Een coach zal je ook altijd uitleggen dat sportvoeding een supplement ter ondersteuning is. Het is niet zo dat je er significant beter door gaat presteren. Daarvoor zal je gewoon meer en langer moeten trainen als dat je doel is.

Fit blijven is belangrijk

Senioren lopen een grotere kans om te vallen. En als je valt is de kans op een ernstige blessure groter. Je herstelt langzamer als je ouder bent. Ouderen breken gemakkelijk een heup bij een val. Als je fit bent is de kans op een val sowieso kleiner en vaak kun je een val dan zodanig breken dat je minder kans loopt om gewond te raken. Zeker op de fiets is er een risico. Overweeg om die reden een fietshelm te dragen. Het is misschien niet zo charmant, maar het kan wel hersenletsel voorkomen en dat is natuurlijk heel belangrijk. Er gebeuren jaarlijks nog steeds heel wat ongelukken met ouderen die bij een fietsongeluk betrokken raken en daarbij ernstig letsel oplopen.

Deze redactionele bijdrage valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Afbeelding
Herinnering aan een strandwandeling STRIP 21 jul, 10:25
De volleybalsters hebben genoten van het Wereldkampioenschap Schoolvolleybal in Shangluo, China.
WK-avontuur volleybalsters Canisius 21 jul, 09:15
Afbeelding
Drukte bij Repaircafé De Hagedoorn 21 jul, 09:13
Afbeelding
Meespeelvoorstelling Pinokkio door Eric Borrias 21 jul, 09:12
Afbeelding
Familieberichten 21 juli 2026 21 jul, 09:11
Afbeelding
Sporten als senior houdt je langer fit en gezond 19 jul, 15:18
De bloemenstand van Simone Wesselink, tijdens Winterbricks afgelopen jaar. Met de verschillende pakketten kun je hele boeketten samenstellen.
‘Alle thema’s zijn weer aanwezig’ 19 jul, 12:10
Afbeelding
Expositie van Carel Harberink te zien tijdens Open Deur in De Bleek 19 jul, 07:43