De Dutch Choral Singers Groningen & Twente verzorgen zaterdag 20 juni een bijzonder concert.
De Dutch Choral Singers Groningen & Twente verzorgen zaterdag 20 juni een bijzonder concert.

Klassiek koorconcert

ALMELO - De Dutch Choral Singers Groningen & Twente verzorgen zaterdag 20 juni een bijzonder concert in de Sint-Georgiusbasiliek in Almelo. Het concert begint om 20.00 uur. 

Onder leiding van dirigent Henk de Vries brengt het koor kerkmuziek uit de 16e, 17e en 20e eeuw. 

Op het programma staan de Missa Dixit Maria en het motet Laudem Dicite van Hans Leo Hassler, het Magnificat van Nicolas Gombert, Sicut Cervus van Giovanni Pierluigi da Palestrina en A Short Requiem van Henry Walford Davies. 

Organist Henk Linker verleent zijn medewerking aan het concert. De muziek wordt deels a capella en deels met orgelbegeleiding uitgevoerd. De combinatie van renaissancepolyfonie en Engelse kerkmuziek uit de twintigste eeuw komt bijzonder goed tot haar recht in de fraaie akoestiek van de Sint-Georgiusbasiliek. De Dutch Choral Singers hebben een grote passie voor Anglicaanse kerkmuziek en voeren deze muziek regelmatig uit in de oorspronkelijke setting. Het koor heeft onder meer gezongen in Salisbury Cathedral, Westminster Abbey en St Paul’s Cathedral in het Verenigd Koninkrijk. Liefhebbers van koormuziek en klassieke kerkmuziek zijn van harte welkom. De toegang is gratis, een vrije gift bij de uitgang wordt zeer op prijs gesteld. 

Meer informatie: 

dutchchoralsingers.nl