
Heilzame muziek Oekraïense kinderen
Al doende leren ze. Dat gaat zeker op voor de Oekraïense kinderen in Huize Alexandra die meedoen aan de muzieklessen van De Klup Twente.
ALMELO - Hun muziekleraar doet op alle beschikbare instrumenten voor hoe het moet. Zijn enthousiaste leerlingen doen hem na. Met groot plezier. Het Almelose Roggekamp Peitsch Fonds maakte het allemaal mogelijk.
Muziek maken en luisteren geeft plezier en blijdschap en zoveel meer. Want uit steeds meer studies blijkt de heilzame werking van muziek. Zoals afleiding, troost en ontspanning.
Heel goed dus voor de kinderen die Oekraïne moesten ontvluchten en al jaren in Huize Alexandra in Almelo verblijven. Huize Alexandra heeft een muzieklokaal dat uitgerust is met tal van goede muziekinstrumenten. Daar maakt inmiddels een groepje kinderen goed gebruik van.
(Vrijwillig) docent Gerben Kroeze komt er een keer in de veertien dagen om muziek met ze te maken. Hij leert ze niet zozeer noten lezen en eindeloos te oefenen. In plaats daarvan bespeelt hij alle beschikbare instrumenten en laat het de kinderen nadoen.
Bedoeling van Kroeze en de kinderen is om na verloop van tijd een bandje te vormen en een concertje te geven. Met muziek die de kinderen zelf uitzoeken.
Ook cofinanciering nodig voor plannen?
Dat vergt natuurlijk enige tijd en de nodige oefening, maar de meisjes die meedoen zijn enthousiast.
De muzieklessen in Huize Alexandra pasten overigens niet in het beschikbare budget van De Klup Twente.
Daarom klopte de vrijwilligersorganisatie aan bij het Roggekamp Peitsch Fonds, dat 1300 euro beschikbaar stelde voor alle muzieksessies tot het einde van het jaar.
Het Roggekamp Peitsch Fonds trok niet alleen de knip voor de muzieklessen in Huize Alexandra.
Ook het Omnis College, jazz en dansvereniging Odin’92, Mantelzorg Almelo, Kunstpunt Almelo, de stichting Pop- en kleinkunstpromotie en de stichting Boerderij educatie kunnen allemaal rekenen op financiële steun voor hun plannen.
Het Omnis College krijgt 2500 euro voor het project kennismaken met sport voor kinderen met autisme,
Odin ’92 ontvangt eenzelfde bedrag voor de grote theatershow in het Theaterhotel voor haar 330 leden.
Mantelzorg Almelo wordt in de gelegenheid gesteld om met jonge mantelzorgers (kinderen die zorgen voor of hebben om een ouder, broer of zus of ander familielid) een dagje op pad te gaan.
De bestemming is dit jaar Toverland. Het RP Fonds stelt hiervoor ruim 3300 euro beschikbaar.
Het Kunst Punt Almelo ontvangt 2500 euro voor het organiseren van interessante kunstworkshops voor scholieren in het voorjaar en najaar en de stichting Boerderij Educatie krijgt 400 euro voor de aanschaf van een goed uitgerust EHBO-kit.
Tot slot gaat er ook een bedrag van 500 euro naar de stichting Pop- en kleinkunstpromotie voor het kinderprogramma tijdens de boekenmarkt op 14 mei.
Het RP-bestuur buigt zich donderdag 30 april over weer nieuwe steunaanvragen. Op tafel liggen onder meer verzoeken van stichting Ont-spannend voor het Haloweenfeest in oktober, stichting de Vrolijkheid en het Wolkentheater voor het organiseren van activiteiten voor kinderen in het AZC, Paco Plumtrek voor het All Mellow straatfestival, Hob Nob voor de doorstart van het gratis popfestival in het Schelfhorstpark en het Natuurhus voor voorzieningen voor een buitenkeuken en de Almelose Sportploeg voor de Special Olympics.
Ook plannen voor de Almelose jeugd en kan men cofinanciering gebruiken? Doe een aanvraag op:
www.rpfonds.nl
