De gemeente Almelo wil twee mobiele openbare-ordecamera’s aanschaffen. (De foto is ter illustratie is niet de camera die de gemeente voor ogen heeft.)
De gemeente Almelo wil twee mobiele openbare-ordecamera’s aanschaffen. (De foto is ter illustratie is niet de camera die de gemeente voor ogen heeft.) Foto: Peter Bulthuis

Almelo schaft twee mobiele camera’s aan tegen overlast

Gemeentenieuws

ALMELO – De gemeente Almelo wil twee mobiele openbare-ordecamera’s aanschaffen. Deze camera’s kunnen snel worden geplaatst op plekken waar de openbare orde onder druk staat of waar sprake is van ernstige overlast.

De gemeente gebruikt al vaste camera’s in het centrum. Met de mobiele systemen kan sneller worden ingegrepen op andere locaties in de stad. Daarbij kan het bijvoorbeeld gaan om verplaatsende criminaliteit, overlast in woonwijken of situaties waarbij de veiligheid in een straat onder druk komt te staan, zoals bij aanslagen op woningen of panden.

Uit een marktonderzoek in de tweede helft van 2025 kwam een camerasysteem naar voren dat volgens de gemeente geschikt is en een marktconforme prijs heeft. Omdat de druk op de openbare orde de afgelopen tijd is toegenomen, heeft het college besloten om op korte termijn twee van deze systemen aan te schaffen.

De kosten voor de aanschaf bedragen in totaal 100.000 euro. Voor dit bedrag wordt een investeringskrediet beschikbaar gesteld. De jaarlijkse kosten worden betaald uit het bestaande budget voor veiligheidsmaatregelen. De camera’s worden over een periode van tien jaar afgeschreven.

Omdat het om een relatief beperkte opdracht gaat en er volgens het college sprake is van urgentie, wordt er geen formele aanbestedingsprocedure gehouden.

Het college heeft de gemeenteraad hierover met een brief geïnformeerd.