Tweede Kamerlid Marjolein Moorman houdt in 2026 de Herman Höftenlezing.
Tweede Kamerlid Marjolein Moorman houdt in 2026 de Herman Höftenlezing.

Marjolein Moorman houdt Herman Höftenlezing 2026

ALMELO - Tweede Kamerlid Marjolein Moorman houdt in 2026 de Herman Höftenlezing. De lezing wordt gehouden op maandag 26 januari om 20.00 uur in leescafé Feijn Lunchen & Lezen in de bibliotheek in Almelo. 

PvdA Almelo houdt sinds 2009 de jaarlijks de Herman Höftenlezing. Herman Höften was ruim dertig jaar raadslid en had in alle geledingen van onze maatschappij zijn invloed. Hij was een sociaal-democraat in hart en nieren. Nadat hij in oktober 2007 overleed, besloot het bestuur van de lokale afdeling een jaarlijkse lezing te houden, die naar Herman Höften is vernoemd. 

Sinds de verkiezingen in oktober 2025 is Marjolein Moorman (geboren 1 maart 1974 in Wassenaar) lid van de Tweede Kamer voor GroenLinks-PvdA. Ze was daarvoor jarenlang actief in de Amsterdamse politiek. Van 2010 tot 2018 als gemeenteraadslid en fractievoorzitter, en sinds 2018 als wethouder en loco-burgemeester met de portefeuilles onderwijs, jeugdzorg, armoedebestrijding en sociale voorzieningen. Eerder had ze een academische carrière: zij studeerde communicatiewetenschap aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) en werkte er tot 2018 als universitair hoofddocent politieke communicatie. De lezing is gratis toegankelijk.