Rachel Bakker met haar vierluik, waarvan het vierde schilderij te zien was in het tv-programma.
Rachel Bakker met haar vierluik, waarvan het vierde schilderij te zien was in het tv-programma.

Rachel met schilderij in Gezonken Meesters

De van oorsprong Almelose kunstenaar Rachel Bakker (42) was zondag te zien in het tv-programma De Gezonken Meesters. Met haar vierluik, waarvan het vierde schilderij te zien was.

ALMELO - Rachel  was al jong bezig met schilderen en tekenen. Ze volgde de DEVA in Almelo en behaalde daarna haar diploma aan de Kunstacademie in Utrecht. Rachel startte een bedrijf in muurschilderingen, schilderijen en het pimpen van kasten. Een van haar eerste klanten is fietsenzaak Jo Leloux in Almelo waar ze een levensgrote muurschildering maakte.

Voor het televisieprogramma De Gezonken Meesters zijn er uit de honderden inzendingen dertig kunstenaars per aflevering geselecteerd, waaronder Rachel. Zij bracht het meesterwerk ‘Jonge vrouw aan haar toilet' van de zeventiende eeuwse schilder Gerard ter Borch opnieuw tot leven. Een schilderij dat al eeuwen op de zeebodem ligt.

Ter voorbereiding bezocht Rachel het geboortehuis van ter Borch in Zwolle. Daarna ging ze met haar gezin een aantal werken van ter Borch bewonderen in het Rijksmuseum.

Rachel: "Bij thuiskomst heb ik eerst een hele muur beplakt met informatie over de zeventiende eeuw, het gezonken schip en Gerard ter Borch en zijn familie, waarna ik aan de slag ging. Ik had zoveel inspiratie, dat het een vierluik is geworden.” De werken van alle kunstenaars, waaronder het vierde schilderij van het vierluik van Rachel, zijn te bewonderen in een online expositie: 

www.degezonkenmeesters.nl/werken

Afbeelding