Afbeelding
Foto: Provincie Overijssel

Meer subsidie voor groene schoolpleinen: nu ook voor middelbare scholen

Onderwijs

ALMELO – Ook middelbare scholen in Overijssel kunnen voortaan subsidie aanvragen om hun schoolplein te vergroenen. De provincie heeft de regeling van het programma Natuur voor Elkaar uitgebreid, waardoor naast basisscholen nu ook scholen in het voortgezet onderwijs gebruik kunnen maken van financiële ondersteuning.

De subsidieregeling is bedoeld om schoolterreinen groener, gezonder en aantrekkelijker te maken voor leerlingen. Volgens projectleider Sanne Moes van IVN heeft een groen plein veel voordelen. “Een groen plein heeft zó veel voordelen. Er is frisse lucht en schaduw, plek om te chillen en nieuwe vrienden te maken, fijn te spelen en te leren, je kunt er zelfs buiten les krijgen. Dit gunnen wij elk kind en elke jongere.”

Het programma Natuur voor Elkaar wil natuur dichter bij de inwoners van Overijssel brengen. Daarom ondersteunt de provincie scholen die hun buitenruimte willen vergroenen. In de afgelopen jaren zijn in Overijssel al meer dan tweehonderd basisschoolpleinen veranderd in groene speel- en leerplekken.

Vanaf dit jaar kunnen ook scholen voor voortgezet onderwijs subsidie aanvragen. Uit een verkenning blijkt dat veel scholen daar belangstelling voor hebben. Veel schoolpleinen bestaan nu nog grotendeels uit tegels. In warme periodes kan het er daardoor snel heet worden. Meer groen zorgt voor schaduw, verkoeling en een prettiger plek om pauze te houden. Ook stimuleert een groene omgeving leerlingen om meer naar buiten te gaan en te bewegen.

Groene schoolpleinen zijn daarnaast goed voor de biodiversiteit en helpen bij het opvangen van regenwater. Op zulke pleinen staan bijvoorbeeld bomen, struiken en bloemen. Ook zijn er natuurlijke plekken waar leerlingen kunnen zitten, spelen of even tot rust komen. Voor middelbare scholen speelt vooral ontspanning een belangrijke rol.

Scholen die belangstelling hebben voor de regeling kunnen meer informatie vinden via groeneschoolpleinenoverijssel.nl. De eerste stap is het plannen van een intakegesprek via het programma Natuur voor Elkaar.

De maximale subsidie voor een groen schoolplein bedraagt 15.000 euro. Om in aanmerking te komen moeten scholen een projectplan en ontwerp indienen bij hun aanvraag.

Afbeelding
Aadorp krijgt vierde AED dankzij inzet van complete buurt 30 mei, 14:06
Afbeelding
ZGT zet stappen richting toekomstbestendige zorg in Twente 29 mei, 18:49
Afbeelding
Almeloopers halen ruim 54.000 euro op voor palliatieve zorg 29 mei, 18:00
Almelo - Stadslab Indie. Presentatie coalitie akkoord. Gemeente Almelo.
Foto: Rikkert Harink  RH20260529
Nieuwe coalitie presenteert akkoord ‘Voor Almelo nu en morgen’ 29 mei, 16:12
Afbeelding
Opa en Oma Dag bij ’t Nieuwland in Almelo 29 mei, 12:19
Nieuwbouwproject ter illustratie.
Almelo profiteert van miljoenenregeling voor zorggeschikte woningen 29 mei, 11:42
Afbeelding
Warm weekend met kans op stevige buien en code geel op vrijdag 29 mei, 09:16
Afbeelding
Almelo krijgt na tropische vrijdag mogelijk te maken met flinke regen- en onweersbuien 28 mei, 19:05