Zo'n grote gitaar is best wel spannend om vast te houden.
Zo'n grote gitaar is best wel spannend om vast te houden. Foto: Ellen Leeuw
FOTO’S

Kinderen genieten van Wind in de Wilgen en muziekinstrumenten

Onderwijs

Muziek, samenwerking en plezier. De bijzondere voorstelling Wind in de Wilgen werd zaterdag 18 januari gehouden in het Noordik Lyceum Almelo. Het doel: kinderen enthousiast te maken voor het bespelen van muziekinstrumenten.

ALMELO - Projectleiders Danique de Deugd en Lisanne Leus namen de organisatie op zich. 

De voorstelling was een samenwerkingsproject tussen de vier Almelose orkesten: Koninklijke Almelose Harmonie, de Eendracht, Wilhelmina en het Orkest van Almelo.

Met een orkest van meer dan veertig muzikanten werd de kracht van muziek en samenwerking voelbaar. Elk orkest leverde zijn eigen unieke bijdrage. Het motto ‘Muziek verbindt’ kwam gedurende de voorstelling prachtig tot leven.

Kinderboek

Wethouder Margreet Overmeen-Bakhuis opende de voorstelling. Het verhaal van het kinderboek Wind in de Wilgen werd op meeslepende wijze verteld door actrice Marlies van Brink. 

Haar optreden nam de kinderen helemaal mee in de avonturen van de personages. En het enthousiasme in de zaal was te zien. Veel kinderen hadden de liedjes uit de voorstelling al tijdens muzieklessen geleerd en zongen vol overgave mee.

Kinderkoor

De voorstelling werd extra magisch door de toevoeging van een kinderkoor, bestaande uit leden van Servus Junior uit Almelo en Zing je Blij uit Mariaparochie. Onder de regie van Daniëlla van der Stelt en de muzikale leiding van dirigent Luca van den Bergh vielen alle elementen samen tot een geheel.

Instrumententuin

Na afloop mochten de kinderen én hun nieuwsgierige ouders, hun muzikale talenten ontdekken in de instrumententuin. Deze werd mogelijk gemaakt door Kaliber Kunstenschool. Hier konden ze verschillende instrumenten uitproberen en zich aanmelden voor een gratis proefles. De instrumententuin was een groot succes en zorgde voor stralende gezichten en misschien de eerste stappen richting een muzikaal avontuur.

Met vele blije koppies, een zaal vol enthousiasme en een gedeelde liefde voor muziek kijken de betrokkenen met trots terug op een geslaagd evenement. Wind in de Wilgen heeft niet alleen de kracht van muziek laten zien. Maar ook dat Almelo, samen met haar verenigingen en kunstliefhebbers, leeft en verbindt.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Nieuwbouw gemeentewerf Almelo stap dichterbij 2 uur geleden
Afbeelding
Negen Almelose judoka´s krijgen diploma 19 apr, 15:02
Afbeelding
Wisselvallig weekend met buien en afkoeling 17 apr, 09:43
Afbeelding
Meer en langere treinen rond Koningsdag: dit moeten reizigers in Almelo weten 17 apr, 09:36
Afbeelding
Noordik Lyceum behaalt tweede plaats op NK Debatteren vmbo 16 apr, 19:19
Afbeelding
Weer naar de maan STRIP 16 apr, 15:21
Afbeelding
Scouting in Almelo groeit: nieuwe groep voor jonge kinderen van start 16 apr, 15:01
De tuin van Gerda en Arie Ooms in Notter.
Open tuinen in Almelo en omgeving: ontdek ‘Höfkes kiek’n bie de Noabers’ 16 apr, 14:31