
Populariteit korte cursus neemt toe
CultuurALMELO - Leer iets nieuws in een korte tijd! Dat is de insteek van de korte cursus van Kaliber Kunstenschool. “Zingen is heel populair’’, zegt Lia Baake van Kaliber. In januari beginnen de korte cursussen.
In januari start bij Kaliber Kunstenschool een gloednieuwe reeks korte cursussen. Met deze keer in totaal maar liefst zes nieuwe cursussen in het aanbod. Korte cursussen zijn zeer geschikt voor mensen die iets nieuws willen leren, maar hier niet al te veel tijd aan willen besteden. Ook zijn de cursussen goede opties voor het oppakken van een oude gewoonte, of het verbeteren voor een skill. Elke cursus duurt slechts enkele weken, zodat de deelnemer in korte tijd een nieuwe vaardigheid kan opdoen zonder langdurige verplichtingen. “Ik krijg wel het gevoel dat we steeds meer deelnemers hebben’’, zegt Lia Baake. “Ze komen ook van verder weg.’’
De cursussen worden gegeven door ervaren docenten van Kaliber, die hun expertise op een toegankelijke en inspirerende manier overdragen. De lesgroepen zijn klein, zodat er voldoende persoonlijke aandacht is voor iedere cursist. Het ABBA koor is een hit in Almelo en gaat vanaf 17 januari verder. “Enschede heeft ook een ABBA koor en in totaal zijn er zo’n veertig zangers. Mensen willen graag zingen. In Enschede stopt het ABBA koor. Daar wordt het Singing the 80’s. We willen het meer exclusieve koren laten zijn’’, zegt Baake. “Ken jij de teksten van Chiquitita en Super Trouper ook uit je hoofd en zing je altijd alles mee? Dan is ons nieuwe ABBA koor dé plek voor jou! Het ABBA koor is een laagdrempelig koor waarbij iedereen die van zingen houdt welkom is. Je hoeft geen ervaring te hebben met zingen.’’
Nieuw in het pakket van Kaliber is de Folk & Country Basics cursus, met 15 lessen. “Eerst de akkoorden leren en later countryliedjes spelen’’, vertelt Baake. Deze cursus komt in de plaats van Gitaar bij het kampvuur. “Je leert hits spelen als Country Roads van John Denver, Green green grass of home van Tom Jones en I will always love you van Dolly Parton. Liedjes van Ilse DeLange zitten er ook in. De cursus is perfect voor beginners en biedt een afwisselend programma.’’ De cursus start 17 januari.
Nieuw is ook de cursus Graffiti voor jongeren. “Ben jij tussen de 12 en 18 jaar en nieuwsgierig naar de wereld van graffiti? Doe dan mee aan onze korte cursus Graffiti voor Jongeren! Vanaf 14 januari gaan we acht weken lang iedere dinsdagavond van 18.30 tot 19.30 uur aan de slag. Je ontdekt de kunst van graffiti en streetart onder begeleiding van onze ervaren docent Jim.’’
Bij de cursus Keramiek gaan deelnemers aan de slag om het materiaal ‘klei’ te ontdekken. “Je leert kunst te maken aan de hand van verschillende thema’s en opdrachten in een stijl die jou het meest aanspreekt.” Andere korte cursussen zijn Glasvormgeving (15 lessen), Illustratie voor volwassenen (10 lessen), Schilderen en Tekenen (8 tot 10 lessen), Peuterdans (10 lessen) en Proefrondje muziek (15 lessen). Inschrijven via de website van Kaliber.















