Willem van Dooren, Hanschristiaan Krol, Peter Schoof en Wim Noordik.
Willem van Dooren, Hanschristiaan Krol, Peter Schoof en Wim Noordik.

Gratis voorstelling ‘Almelo 1945-1975’

Cultuur

Almelo - De voorstelling ‘Almelo 1945-1975 in beeld’ is woensdag 9 oktober vanaf 19.30 uur bij Feijn Lunchen & Lezen te zien. “Oktober is de Maand van de Geschiedenis en ieder jaar organiseren we samen met de Historische Kring Almelo een avond in de bibliotheek. De Kring viert haar 25-jarig jubileum en daarom is er niet voor het landelijke thema gekozen, maar voor Almelo tussen 1945 en 1975’’, zo meldt de bibliotheek. ‘’Inmiddels is het een traditie geworden om in de Maand van de Geschiedenis in samenwerking met de Historische Kring Almelo een boeiende avond te organiseren. De Historische Kring Almelo viert dit jaar haar 25-jarig jubileum en daarom laten we het landelijke thema los en gaat het helemaal over Almelo. Een voorstelling met de titel ‘Almelo 1945-1975 in beeld’. Veel, heel veel film in zwart/wit en kleur over onder meer het bezoek van Koningin Juliana, Bendien, het Sluitersveld, de bibliotheek aan de Hofstraat en de Wierdensestraat rollen over het scherm. Hanschristiaan Krol geeft hierbij uitleg. De beelden zijn bewerkt en ingekleurd door Wim Noordik.’’

Dichter Willem van Dooren draagt gedichten voor over Almelo en ook enkele gedichten die op muren in Almelo staan. Troubadour Peter Schoof zingt en speelt gitaar met zijn liederen over Almelo. Kom kijken naar de prachtige beelden hoe Almelo er direct na de bevrijding uitzag, wat er veranderd is in de loop der tijd. Het belooft een bijzondere avond te worden.’’ Gratis entree.

Wildbeheereenheid West-Twente gaat weer tellen hoeveel ganzen er zijn.
Vrijwilligers tellen ganzen in buitengebied 3 uur geleden
Afbeelding
Familieberichten 7 juli 2026 3 uur geleden
Afbeelding
Heracles-spelers beleefden bijzondere teambuilding met Stichting GOAL 20 uur geleden
Wethouder Marjolein Wessels, Maral Moutafian, Janouck van den Ham, Luna Heijnk en Joëlle van Harten (Jonge moederwerkers)
Landelijke erkenning voor Jonge Moederwerk Almelo 11 jul, 10:47
Afbeelding
Beeklust Bazaar brengt muziek, kramen en gezelligheid naar het Beeklustpark 11 jul, 08:53
Afbeelding
Zonnig weekend in Almelo met temperaturen rond 30 graden 10 jul, 21:05
De Grotestraat krijgt een duidelijker karakter als wandelgebied. Ook wil de gemeente pleinen meer een eigen uitstraling geven en de verbindingen tussen verschillende delen van het centrum verbeteren.
Almelo zet koers uit voor bereikbare en aantrekkelijke binnenstad 10 jul, 20:46
Afbeelding
Subsidie voor plannen die zorgen voor meer ontmoeting langs Kanaal Almelo-De Haandrik 10 jul, 20:31