Ondertekening convenant woningbouwverenigingen. (Foto: Lenneke Lingmont).
Ondertekening convenant woningbouwverenigingen. (Foto: Lenneke Lingmont). Foto: Lenneke Lingmont

Prestatieafspraken voor een nóg mooier Almelo

Algemeen

Almelo - Wethouder Jan Martin van Rees (gemeente Almelo), Claudia Beumer (directeur-bestuurder Sint Joseph), Marjan Nekkers (directeur-bestuurder Beter Wonen), Harm Nieboer (voorzitter Huurders Advies Raad Sint Joseph) en Wout Moelard (secretaris Stichting Huurdersplatform Beter Wonen) hebben afgelopen donderdag meerjarige prestatieafspraken gemaakt.
De gemeente, woningcorporaties en huurdersorganisaties maken in de overeenkomst op een gelijkwaardige basis afspraken over de manier waarop zij volkshuisvestelijke opgaven willen gaan oppakken.
Ze stimuleren de doorstroming en nieuwe woonvormen, zoals jong en oud onder één dak.
Ook staan thema’s als betaalbaarheid en beschikbaarheid van woningen centraal. De afspraken zijn in lijn met de Woonvisie 2020-2030, die de gemeente opstelde.

Een ander focuspunt is het verduurzamen en grootschalig onderhouden van woningen. De woningcorporaties verduurzamen hun woningen op basis van bewezen methodes, zoals dak- en vloerisolatie, het aanbrengen van zonnepanelen en verbeteren van ventilatiemogelijkheden. Sint Joseph en Beter Wonen gaan gezamenlijk 570 woningen verduurzamen in 2022. Ook wordt ingezet op preventie van schulden.

De nieuwe evenementenvisie wordt de komende periode verder uitgewerkt.
Almelo kiest voor sterkere evenementen met meer kwaliteit en beleving 12 minuten geleden
Afbeelding
Polderjongens brengt vergeten geschiedenis van Almelo opnieuw tot leven 15 uur geleden
Afbeelding
Mind-Walk cursus voor mantelzorgers start in september in Almelo 8 jul, 14:56
Afbeelding
Wat automobilisten uit Twente moeten regelen voor een rit door Europa 5 jul, 16:40
Vrijwilliger Ivan verkende samen met zijn groepje Avonturenpark Hellendoorn.
Meer dan een uitje voor ‘s Heeren Loo 5 jul, 12:05
Gelre ziekenhuizen en ZGT bundelen hun krachten. (Foto: Afdeling Medische Fotografie Gelre ziekenhuizen)
ZGT Almelo wordt vanaf 2027 centrum voor maag- en slokdarmoperaties 3 jul, 19:36
Afbeelding
Muziek, spelers en nieuw uitshirt tijdens open dag Heracles Almelo 2 jul, 20:49
Afbeelding
300 euro voor aangepast schoolreisje bij De Iemenkorf 2 jul, 17:07