Vanaf links: Laurens Pouwel (secretaris), Mark Niemeijer (voorzitter), Frank Geers (De Fabriek/PI) en Jan Grob (penningmeester).
Vanaf links: Laurens Pouwel (secretaris), Mark Niemeijer (voorzitter), Frank Geers (De Fabriek/PI) en Jan Grob (penningmeester).

Akkoord Bedrijvenkring Bornsestraat

Algemeen

Ondernemers van de Bedrijvenkring Bornsestraat en de gemeente Almelo hebben een overeenkomst gesloten voor het dagelijks beheer en onderhoud van het bedrijvenpark. “De samenwerking is een mooi voorbeeld van nieuwe vormen van samenwerking, waarbij ondernemers bovendien hun maatschappelijke betrokkenheid tonen”, aldus wethouder Van Rees van openbare ruimte.

Almelo - Het akkoord houdt in dat de gemeente het basisonderhoud doet. De ondernemers zorgen voor een plus, waardoor het bedrijvenpark aan uitstraling wint. De Bedrijvenkring werkt hiervoor samen met het re-integratiebedrijf ‘De Fabriek’ aan de Planthofsweg.

Wethouder Van Rees vindt de samenwerking met de ondernemers op bedrijvenpark Bornsestraat erg waardevol. “Niet alleen voor de uitstraling van het bedrijvenpark. Maar zo’n samenwerking kun je alleen aangaan vanuit een gevoel van gezamenlijke verantwoordelijkheid en dat leidt vaak tot meer.”

De Bedrijvenkring is belangenbehartiger van bedrijven op bedrijvenpark Bornsestraat. Door de krachten te bundelen zorgen de gezamenlijke bedrijven voor een leefbaar bedrijvenpark. Er wordt gestreefd naar een zo schoon, heel, veilig en duurzaam mogelijk bedrijvenpark, stelt voorzitter Mark Niemeijer. “Als ondernemers willen we de uitstraling van ons gebied verhogen. De gemeente blijft verantwoordelijk voor de basiswerkzaamheden. Wij tillen het onderhoud op enkele onderdelen naar een hoger niveau, vanuit een meer dagelijks beheer.”
De Bedrijvenkring heeft een aantal speerpunten benoemd waarop aanvullend onderhoud word gepleegd, van onderhoud van het wandelpad langs de Weezebeek, zwerfvuilinzameling en onkruidbestrijding tot het vegen van goten bij kolken en langs wegen.

Bij het uitvoeren van de werkzaamheden komt De Fabriek in beeld: een locatie van de Penitentiaire Inrichting (PI) Almelo en gevestigd op het bedrijvenpark. Gedetineerden in de laatste fase van hun straf, taakgestraften of mensen met een arbeidsbeperking kunnen straks aan de slag met het onderhoud van het terrein. Zo doen zij werkervaring op en ontwikkelen ze hun arbeidsvaardigheden.

Wethouder Arjen Maathuis van Economie en Participatie juicht de aanpak toe. “Het is dubbele winst. Mensen krijgen een werkplek en het bedrijvenpark Bornsestraat een uitstraling die past bij deze mooie bedrijven. En er gebeurt nog veel meer in een ondernemende samenwerking van de bijna veertig aangesloten bedrijven. Niet alleen als het gaat om uitstraling en duurzaamheid, maar ook over bijvoorbeeld kostenefficiency. Niet voor niets behaalde het bedrijvenpark vorig jaar voor de derde keer op rij het certificaat Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO).”

Het akkoord vormt de opmaat naar een Bedrijveninvesteringszone (BIZ), waarin het KVO, aanvullend onderhoud en cameratoezicht moet worden geborgd.

door de redactie

De Fabriek
zorgt voor de uitvoerings- werkzaamheden

Afbeelding
Ook in de zomermaanden helpt Repair Café Windmolenbroek bij reparaties 1 uur geleden
De nieuwe evenementenvisie wordt de komende periode verder uitgewerkt.
Almelo kiest voor sterkere evenementen met meer kwaliteit en beleving 3 uur geleden
Afbeelding
Polderjongens brengt vergeten geschiedenis van Almelo opnieuw tot leven 19 uur geleden
Afbeelding
Mind-Walk cursus voor mantelzorgers start in september in Almelo 8 jul, 14:56
Afbeelding
Wat automobilisten uit Twente moeten regelen voor een rit door Europa 5 jul, 16:40
Vrijwilliger Ivan verkende samen met zijn groepje Avonturenpark Hellendoorn.
Meer dan een uitje voor ‘s Heeren Loo 5 jul, 12:05
Gelre ziekenhuizen en ZGT bundelen hun krachten. (Foto: Afdeling Medische Fotografie Gelre ziekenhuizen)
ZGT Almelo wordt vanaf 2027 centrum voor maag- en slokdarmoperaties 3 jul, 19:36
Afbeelding
Muziek, spelers en nieuw uitshirt tijdens open dag Heracles Almelo 2 jul, 20:49