De open dag van Bouwmensen Twente voor vmbo'ers en zij-instromers is op dinsdag 23 januari van 14.00 – 20.00 uur aan de Veldkampsweg 24
De open dag van Bouwmensen Twente voor vmbo'ers en zij-instromers is op dinsdag 23 januari van 14.00 – 20.00 uur aan de Veldkampsweg 24

Open dag Bouwmensen Twente

Algemeen

ALMELO – Bouwmensen Twente Almelo, het opleidingsbedrijf voor de bouw van de aannemersbedrijven uit Almelo en omliggende gemeenten, gaat dit jaar het aantal opleidingen uitbreiden. Naast de bekende opleidingen tot timmerman, metselaar en tegelzetter en de relatief jonge studie tot wandensteller, komt er een éénjarige avondstudie restauratietimmerman en -metselaar bij. De theorielessen van die nieuwe restauratieopleiding neemt het ROC van Twente voor haar rekening. Alle details over de nieuwe opleiding worden bekend gemaakt op de open dag van Bouwmensen Twente Almelo, op dinsdag 23 januari.

De bouw is booming en de sector heeft nu al een groot tekort aan personeel. Dat geldt zeker voor de ruim 60 bouwondernemingen die actief zijn in Almelo en omgeving. Ook Bouwmensen Twente Almelo, dat vmbo’ers en zij-instromers opleidt tot timmerman, tegelzetter en metselaar, kan de vraag naar leerlingen niet meer aan. De tekorten zitten in alle bestaande en ook relatief nieuwe bouwberoepen zoals wandensteller. Er is ook grote vraag naar vaklieden die kunnen restaureren en de bouwtechnieken beheersen die honderden jaren geleden in zwang waren. Bouwmensen Twente Almelo werft op alle mogelijke manieren nieuwe leerlingen en zet daarvoor heel nadrukkelijk de social media in. Maar de traditionele open dag blijft onverkort gehandhaafd. Op 23 januari opent het opleidingsbedrijf haar pand aan de Veldkampsweg voor leerlingen uit het vmbo die willen kijken of werken in de bouw iets voor hen is, maar ook voor twintigers en dertigers die een carrière switch overwegen en alsnog in de bouw aan het werk willen.

Timmerlieden en metselaars

Op die open dag kunnen ook timmerlieden en metselaars terecht die na hun niveau 3 opleiding zich verder willen specialiseren tot restauratiemedewerker. De opleiding duurt een jaar en bestaat uit vijf praktijkdagen werken en een (avond) opleiding theorie. In die tijd leren studenten alles over timmer- en metseltechnieken die in de voorbije eeuwen werden toegepast, en die nodig zijn om monumenten en historische panden in heel Nederland in ere te herstellen. Volgens directeur Robert Herman van Bouwmensen Twente Almelo heeft hij ook voor de mensen die deze opleiding gaat volgen werkgarantie – net als voor vmbo’ers die na hun eindexamen kiezen voor de opleidingen timmeren, metselen en tegelzetten. Ook mensen die de korte opleiding tot wandensteller willen volgen bij Bouwmensen Twente Almelo, zijn al tijdens en ook na de korte studie van 6 weken verzekerd van betaald werk volgens de cao bouw.

Afbeelding
Wat maakt Twente een fijne plek om te wonen? 14 uur geleden
Controleer of de fietsverlichting goed werkt voor deze écht nodig is.
Op pad met de fiets? Doe het licht aan! 18 uur geleden
Afbeelding
Herfstvakantie in Twente: thuisblijven kan altijd nog 19 uur geleden
Op een boerderij kon hij rust vinden. Dieren oordelen niet.
Column TEJO: ‘Hoe heb ik het zo lang volgehouden?’ 20 uur geleden
Ontdek ook de nieuwste trends bij Showmagazijn Almelo.
Kwaliteit, trends én scherpe prijzen bij Showmagazijn Almelo 13 okt, 13:37
Afbeelding
Vernieuwbouw Zone.college stap dichterbij 13 okt, 13:09
Kom ook naar deze bijzondere mis.
Spaanstalige mis in Bornerbroek 13 okt, 13:03
Afbeelding
Familieberichten 13 okt, 12:33