De Barbie tentoonstelling loopt van 27 januari tot 8 september 2024.
De Barbie tentoonstelling loopt van 27 januari tot 8 september 2024.

Ontwerpwedstrijd Barbie bij Stedelijk Museum

Algemeen

Almelo - Het Stedelijk Museum Almelo houdt een ontwerpwedstrijd rond de Barbietentoonstelling die terugkeert. ‘’Ontwerp je eigen feestkleding voor Barbie en krijg een plekje in de grote Barbietentoonstelling van het Stedelijk Museum. In 2024 wordt Barbie 65 jaar en daar hoort een feestje bij. Daarom nodigt het Stedelijk Museum alle creatieve Barbiefans uit om een feestelijke outfit voor Barbie te ontwerpen. Midden in de coronaperiode organiseerde het Stedelijk Museum een grote expositie over Barbie. Helaas konden maar weinig mensen deze tentoonstelling bezoeken, omdat het museum vanwege corona de deuren moest sluiten. Daarom komt er nu een reprise met nog veel meer Barbiepoppen en aan Barbie gerelateerde objecten zoals auto’s, paarden, honden en huizen. Bij elkaar meer dan 1200 stuks’’, aldus het museum. ‘’Met deze wedstrijd kun je je meten met wereldbekende ontwerpers zoals Dior, Versace en Givenchy. Zij ontwierpen al designer kleding voor Barbie. Jouw Barbie kan deel uitmaken van deze grootse tentoonstelling. Ontwerp feestelijke kleding voor haar verjaardag, stuur foto’s van Barbie in haar nieuwe outfit (voor- en achterkant) op en maak kans op een plekje voor jouw jarige Barbie in de tentoonstelling.’’ Inzendingen vóór 28 december aan info@stedelijkmuseumalmelo.nl.

De directeur van het museum, Sigrid Ivo, en Bettina Dorfmann zitten in de jury. De Barbies in de tentoonstelling zijn afkomstig van Bettina Dorfmann die met haar verzameling van 18.500 Barbies in het Guinness Book of Records staat.

Marco Hulsebos (r) en Jan-Maarten Veurink (l) overhandigen eerste IVHO-theaterbrochure aan Leoni Schuurhuis en Harry ten Brinke.
OKTO start impresariaat voor Overijssels theatertalent 19 uur geleden
Afbeelding
Löwik: hét gezelligste dagje uit 20 uur geleden
Afbeelding
Eerste Winterfair in Mariaparochie 22 uur geleden
Een dinosaurus op de markt?? In Almelo maak je het mee!
Almelose Marktmaand viert feest met acties en live entertainment! gisteren
Afbeelding
Wat maakt Twente een fijne plek om te wonen? 14 okt, 14:52
Controleer of de fietsverlichting goed werkt voor deze écht nodig is.
Op pad met de fiets? Doe het licht aan! 14 okt, 10:56
Afbeelding
Herfstvakantie in Twente: thuisblijven kan altijd nog 14 okt, 10:17
Op een boerderij kon hij rust vinden. Dieren oordelen niet.
Column TEJO: ‘Hoe heb ik het zo lang volgehouden?’ 14 okt, 08:50