
Bibliotheek houdt voor de 27e keer dichtwedstrijd
AlgemeenVoor de 27e keer organiseert Bibliotheek Almelo de jaarlijkse Willem Wilmink dichtwedstrijd naar aanleiding van een gegeven regel door een gastdichter. Dichter Marc Nochem heeft de nieuwe zin bedacht.
Almelo - Marc Nochem werd door de vorige gastdichter Dorine Wiersma uitgenodigd om de regel voor 2023 te bedenken. Marc kwam met de volgende regel:
wees welkom hier, er is plek genoeg
De dichtwedstrijd staat open voor iedereen die op de gegeven regel een gedicht wil schrijven, met als enige dwingende voorwaarde dat de regel van Marc Nochem er letterlijk en ongewijzigd in voor moet komen, in het begin, aan het eind, of ergens middenin.
Bovendien mag de zin niet enkel als titel worden toegepast maar deze moet onderdeel zijn van het gedicht. Zowel vormvaste als vrije, niet rijmende gedichten zijn welkom. Maximaal één gedicht per inzender. De gedichten worden beoordeeld door een jury van vijf personen en worden anoniem beoordeeld.
Inzenden kan tot en met 5 maart 2023 naar Bibliotheek Almelo, Postbus 189, 7600 AD Almelo of naar redactie@bibliotheekalmelo.nl.
Marc Nochem werd in 1976 in Naarden geboren. Hij is theatermaker, componist, liedschrijver voor Andermans Veren en acteur in ‘Zomer in Zeeland’, ‘Flikken Maastricht’ en ‘Het Geheime Dagboek van Hendrik Groen’. Marc is in 2000 afgestudeerd aan de Akademie voor Kleinkunst in Amsterdam. Hij speelde ook in Het Sinterklaasjournaal.









