Almelo wint het NK Tegelwippen. Wethouder Monique van Saane is blij met de gouden schep.
Almelo wint het NK Tegelwippen. Wethouder Monique van Saane is blij met de gouden schep.

Almelo winnaar NK Tegelwippen

Algemeen

De eindsprint was spannend, want in de laatste tussenstand stond Hengelo nog bovenaan. In de laatste week hebben genoeg Almeloërs hun tegels gemeld. Daarmee is uiteindelijk Almelo de winnaar van het NK Tegelwippen onder de middelgrote gemeenten.

Almelo - Maar liefst 81.831 tegels zijn er van 21 maart tot en met 31 oktober vervangen door groen in Almelo. Wethouder Monique van Saane van duurzaamheid neemt namens geheel Almelo de gouden schep in ontvangst. Van Saane is erg opgetogen met de gouden schep. “Dit is echt de beloning voor iedereen die tegels heeft ingeleverd. Veel inwoners hebben meegedaan aan het NK Tegelwippen, bedankt daarvoor. Het draagt bij aan een betere, duurzame woon- en werkomgeving in onze stad.’’

Het totaal van 81.831 tegels is een gemiddelde van meer dan één tegel per inwoner en telt op tot een groter oppervlakte dan de grasmat van Heracles. Daarmee is er veel beton groen geworden. “Zoveel meer groen is goed nieuws voor de bijen, beter voor de afvoer van overtollig water bij zware regenval én gezonder voor de inwoners, weet Van Saane. “Met zoveel tegels kun je het verschil in de stad bijna letterlijk voelen: met meer groen blijft het koeler in de zomer en bij zware buien is er minder belasting voor het riool, omdat het water opgenomen kan worden in de grond.’’

De gemeente heeft zelf de verwijderde tegels bij projecten in de stad ook opgevoerd. Bij veel werkzaamheden die de gemeente nu onderneemt, wordt gekeken naar duurzaamheid en groenere oplossingen. Zo ook de stimuleringsregeling voor particulieren: meer dan 600 aanvragen van particulieren zijn daar ingediend. “Dat het initiatief om tegels te verwijderen zo breed wordt gedragen, toont weer eens aan dat vele stapjes samen een hele grote kan zijn. Het maakt niet uit of je 10 of 100 tegels uit je tuin haalt: met inspanning van iedereen telt het op tot een hele mooie eindstand. Almelo is in november een stuk groener dan in maart.’’ Bij het NK zijn In totaal 2,8 miljoen tegels gewipt en is ruim 250.000 vierkante meter vergroend.

Het NK Tegelwippen helpt mee om Nederland meer klimaatbestendig te maken. Het enthousiasmeert mensen. Wethouder Monique van Saane: “In onze steden is tot wel 70 procent van het oppervlak bebouwd en bestraat, blijkt uit onderzoek. Ook in particuliere voor- en achtertuinen liggen de kansen voor het oprapen, want uit onderzoek blijkt dat bijna de helft van het tuinoppervlak in Nederland versteend is. In totaal bestrijken de Nederlandse tuinen 6600 hectare grond, meer dan Nationaal Park de Hoge Veluwe.’’

Marco Hulsebos (r) en Jan-Maarten Veurink (l) overhandigen eerste IVHO-theaterbrochure aan Leoni Schuurhuis en Harry ten Brinke.
OKTO start impresariaat voor Overijssels theatertalent 21 uur geleden
Afbeelding
Löwik: hét gezelligste dagje uit 23 uur geleden
Afbeelding
Eerste Winterfair in Mariaparochie gisteren
Een dinosaurus op de markt?? In Almelo maak je het mee!
Almelose Marktmaand viert feest met acties en live entertainment! 15 okt, 10:21
Afbeelding
Wat maakt Twente een fijne plek om te wonen? 14 okt, 14:52
Controleer of de fietsverlichting goed werkt voor deze écht nodig is.
Op pad met de fiets? Doe het licht aan! 14 okt, 10:56
Afbeelding
Herfstvakantie in Twente: thuisblijven kan altijd nog 14 okt, 10:17
Op een boerderij kon hij rust vinden. Dieren oordelen niet.
Column TEJO: ‘Hoe heb ik het zo lang volgehouden?’ 14 okt, 08:50