Burgemeester Richard Korteland bezocht de 100-jarige Frits Kok. (foto: Rikkert Harink)
Burgemeester Richard Korteland bezocht de 100-jarige Frits Kok. (foto: Rikkert Harink) Foto: RIKKERT HARINK

Frits Kok viert zijn honderdste verjaardag

Human Interest

Burgemeester Richard Korteland kwam zaterdag 17 mei langs in Eugeria om Frits Kok te feliciteren. Frits vierde namelijk zijn honderdste verjaardag. 

ALMELO - Als zoon van een bakker werd hij op 17 mei 1925 geboren in Enschede. Na de oorlog kwam hij vanwege de liefde naar Almelo. Daar werkte hij bij bakker Hilhorst in de Doelenstraat. Deze Friese bakker stond bekend om zijn bijzondere roggebrood. 

Frits trouwde met zijn Margje. Een boerendochter die niet goed tegen het nachtelijk werk van haar man kon. Daarom zocht Frits een andere baan. 

Koster

“Vele gereformeerde ouderen hebben Frits nog meegemaakt als koster van de Molenkampskerk aan het Molenkampspark”, zegt zoon Ernst Kok in zijn toespraak tijdens het verjaardagsfeestje van zijn vader. “Nu een parkeerplaats. De oude kosterswoning Obadja, een leerzaal, is nu in gebruik door een mondhygiënist.”

Tijdens zijn werk als koster kreeg Frits allerlei soorten vragen. En stond hij altijd klaar om te helpen. Bij rouw en trouw.

Portier

“Toen het prinses Irene Ziekenhuis gebouwd werd, ging hij daar werken als portier. En later in het Mortuarium”, zegt Ernst. “Menigeen kent Frits dan ook doordat hij als uitvaartleider aan de slag ging bij begrafenisvereniging het Oosten, Ardanta, Arcada en later Vredehof. Menig gereformeerde broeder of zuster is door Frits Kok begraven in Almelo.”

De grootste hobby van Frits was toch wel het zeilen. “Zijn vrije tijd bracht hij dan ook door in Giethoorn.”

Het echtpaar kreeg twee dochters en een zoon. 

Eugeria

Frits woont nu in een villa bij Eugeria in Almelo, waar hij liefdevol wordt verzorgd. In Eugeria werd ook zijn verjaardagsfeestje gehouden. 

“Met de liefde van het team van de verzorgenden van Eugeria en vele genodigden hebben we zijn verjaardag gevierd”, zegt Ernst. “Hij was vereerd met het bezoek van de burgemeester en alle oude vrienden, bekenden en familie.”

Het werd een gezellige ochtend met uiteraard gebakjes. Met daar op geschreven: 100!

Afbeelding
Albert snapt er geen zak van Almelo Sociaal 1 uur geleden
Afbeelding
Kleine nederlaag Heracles op bezoek bij PEC Zwolle 6 uur geleden
Afbeelding
Ontspannen filmbeleving voor senioren bij Bioscoop Almelo 10 uur geleden
Er zijn heel veel verschillende hoeden te zien tijdens de tentoornstelling. (Foto's: Frank Bakker Fotografie)
Hoeden, hoeden en nog eens hoeden gisteren
Muziek maken en luisteren geeft plezier en blijdschap en zoveel meer. (Foto: Herman Wanschers)
Heilzame muziek Oekraïense kinderen 6 mei, 10:46
Fotograaf Dave Mason exposeert tot en met 1 juni in Natuurhus Almelo.
Dave Mason exposeert natuurfoto’s in Natuurhus 6 mei, 07:00
De speciale jubileumbus komt woensdag 6 mei naar de winkel van Schoonenberg aan de  Bornsestraat 27 in Almelo.
Schoonenberg viert 100-jarig bestaan 5 mei, 18:53
Afbeelding
Smelt Kappers viert 90-jarig jubileum 5 mei, 18:52