
Spoedwerkzaamheden aan A1 bij Azelo zorgen voor verkeershinder rond Almelo
AutoALMELO - Weggebruikers rond Almelo moeten eind mei rekening houden met flinke verkeershinder op de A1. Rijkswaterstaat voert van donderdag 28 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur met spoed herstelwerkzaamheden uit aan de Linschoterbrug tussen knooppunt Azelo en Rijssen, in de richting van Apeldoorn. De vertraging kan oplopen tot een uur.
Problemen bij steunpunt brug
Volgens Rijkswaterstaat zijn er problemen ontstaan bij het zogenoemde landhoofd van de brug. Dat is het steunpunt van het viaduct aan de oever. Door uitspoeling van zand neemt de stevigheid van de constructie af. Uit nieuw onderzoek blijkt dat de situatie verder is verslechterd. Daarom worden nu met spoed herstelwerkzaamheden uitgevoerd.
Werkzaamheden aan weg en brug
Tijdens het lange weekend worden verschillende werkzaamheden uitgevoerd. Zo wordt asfalt verwijderd en vernieuwd, worden stootplaten tijdelijk weggehaald en teruggeplaatst en wordt schade aan de hemelwaterafvoer hersteld. Ook wordt de uitspoeling rondom het brugdeel aangepakt.
Forse verkeershinder verwacht
Tijdens de werkzaamheden blijven alleen de linker rijstrook beschikbaar voor verkeer richting Apeldoorn. De rechterrijstrook, vluchtstrook en ook de middelste rijstrook worden afgesloten om veilig te kunnen werken. Rijkswaterstaat verwacht daardoor flinke files op de A1 bij Azelo en Almelo.
Verkeer kan omrijden via de A35 en verschillende provinciale wegen. Rijkswaterstaat adviseert automobilisten om voor vertrek de actuele verkeersinformatie te controleren via navigatie-apps of de website van vanAnaarBeter.nl.









