
Wisselvallig weekend met veel wind en regen in aantocht
AlgemeenALMELO – Na de stevige storm Benjamin blijft het weer nog even onrustig. Ook dit weekend krijgen we in Almelo te maken met wisselvalligheid, buien en stevige wind. Vooral zaterdag en zondag kan het flink waaien en zijn er opnieuw stormkansen.
Vandaag is het in het noorden nog erg onstuimig, met kans op zware windstoten. In onze regio is het iets rustiger, maar ook hier waait het stevig. De temperatuur ligt rond 12 graden.
Stormachtige zaterdag
Zaterdag begint met buien die vanuit het noordwesten overtrekken. De temperatuur ligt rond 8 graden en stijgt later op de dag nauwelijks. In Twente blijft het kwik steken rond 10 graden. De wind trekt verder aan: boven land waait het matig tot krachtig, aan zee hard tot stormachtig. In de kustgebieden zijn windstoten tot 90 kilometer per uur mogelijk.
In de avond wordt het iets droger, vooral in het zuiden. In het noorden blijft het regenen. De temperatuur daalt in het binnenland tot ongeveer 4 graden. Vergeet niet de klok een uur terug te zetten: de wintertijd gaat in.
Koude en winderige zondag
Ook zondag is het onstuimig. De wind kan nog iets toenemen en ook landinwaarts zijn zware windstoten mogelijk. De stevige noordwestenwind brengt koude lucht met zich mee. Het wordt zo’n 8 graden in Almelo, maar door de wind voelt het kouder aan. De gevoelstemperatuur kan af en toe dicht bij het vriespunt liggen.
Na het weekend
Maandag blijft het wisselvallig, maar vanaf dinsdag wordt het rustiger. De wind draait naar het zuiden en het wordt iets zachter, met richting het volgende weekend weer temperaturen tot 15 graden.
Weeronline















