Bootjes kijken in de centrumhaven, een prettige bezigheid!
ALMELO – Die conclusie kun je wel trekken tijdens de negende Almelose Havendagen. Duizenden bezoekers slenterden langs historische schepen en luxe jachten, pikten een terrasje, genoten van de muziek of de boegsprietlopers of namen bij de talrijke kraampjes een lekkere snack. Dit jaar geen Mariniers met snelle boten en een klimwand, want defensie moet bezuinigen. Daarentegen vermaakten talrijke kinderen zich met het lopen over water in een grote doorzichtige bol. Je valt op je snufferd, denkt dat je in het water valt, maar houd je kloffie droog. Dat was bij het boegsprietlopen wel anders. Evenwicht-kunstenaars liepen op hun gemak heen en weer, anderen smakten in het water als de boegspriet wat al te heftig begon te zwiepen. Geen nood, want de duikers waren te water en grepen iedereen in de kraag die het kopje moeilijk boven water kon houden. Medeorganisator Jaap Besteman geniet zelf ook als hij er rond loopt. ‘Fantastisch toch dat de mensen zich zo vermaken. We zijn dik tevreden over de publieke belangstelling, Alleen aan de overkant van het kanaal moet nog meer activiteit ontstaan. Daar gaan we volgend jaar eens extra aandacht aan besteden. Dan vieren we het tweede lustrum, dan mag er wel wat meer spektakel bij om dat te vieren’, zegt Besteman, die onderwijl weer via zijn mobiel wordt weggeroepen om naar een ander plekje in de centrumhaven te komen.
Ook de deelnemers van de Twentse Fietsvierdaagse deden de Almelose Havendagen aan. Dik 1100 deelnemers stempelden er af, hapten traditiegetrouw in de door de grootste beschuitenbakker van ons land geschonken beschuit met muisjes en vergaapten zich aan alle activiteiten en demonstraties of zakten heerlijk onderuit na een dag van fietsen.
De Almelose Havendagen hebben inmiddels een plekje verworven bij de schippers die vaak van evenement naar evenement varen. Velen van hen komen ook in Meppel tijdens het Grachtenfeest, in Coevorden tijdens de Historische Havendagen of bij het onlangs gehouden Hasselt Sail. Heel wat litertjes brandstof wordt er zo in het vaarseizoen door gestookt. Maar de liefde voor het varen voert de boventoon en daar heeft men het onderhoud buiten het seizoen om graag voor over.
De ‘landrotten’ konden dit jaar een tochtje maken met de ’Snik’, een houten schip van 105 jaar oud. En het moet gezegd, vanaf het water kijk je heel anders naar de stad dan vanaf de wal. Om over de langs het kanaal zoevende automobilisten maar niet te spreken. ‘Volgend jaar gaan we er extra spektakel van maken’, beloofde medeorganisator Besteman. We houden hem er aan!
Gepubliceerd: Vrijdag 10 augustus 2012, 10.18 uur Laatste wijziging: Maandag 20 augustus 2012, 09.12 uur
Lees hier de reacties van anderen of plaats uw eigen reactie. Voor het
plaatsen van een reactie gelden wel enkele voorwaarden, klik
hier om deze te lezen. Door het plaatsen van een reactie gaat u akkoord
met deze voorwaarden.