ALMELO – Naar aanleiding van onze berichtgeving over de inbraak in een woning aan de Zeven Bosjes op dinsdagavond 13 juli kregen wij vorige week een telefoontje van de heer Groothuis. Bij zijn woning aan de Karekiet is op dinsdag 27 juli tussen 21.00 uur en woensdag 28juli 09.00 uur ingebroken. Net als bij de bewoner van het huis aan de Zeven Bosjes kreeg ook hij in eerste instantie te horen dat de politie niet bereid was te komen. Hij moest maar naar het politiebureau komen om aangifte te doen. ‘Ik was helemaal overstuur. Mijn buurman zei dat ik gewoon nog eens moest bellen. Pas na dat tweede telefoontje kwam de politie ter plaatse.’ De heer Groothuis was ‘behoorlijk pissig’ over het eerste telefoontje naar de politie. Bij navraag bleek dat van dat telefoontje geen melding te zijn gemaakt. Wel van het tweede telefoontje waarna politiemensen binnen 15 minuten ter plaatse waren.
Waakzaam en dienstbaar? Het is vreemd dat de politie bij twee bewoners uit de Windmolenbroek zegt niet te willen komen na melding van een inbraak terwijl het AW in verschillende politieberichten leest dat er wel op de melding van inbraak is gereageerd. Zelfs bij één melding hebben agenten een kort buurtonderzoek gehouden. Bij deze inbraak aan de Canadahof werd een laptop gestolen. Bij de heer Groothuis wist de inbreker een kluis te openen waarna hij een geldbedrag aan contanten wegnam. Genoeg reden om te komen dachten wij. Want op elke opvallende politieauto staat tegenwoordig met grote letters ‘waakzaam en dienstbaar’. Hoe dienstbaar is de politie dan nog? Wij legden de vraag voor aan politiewoordvoerder Joyce van Essen. ‘Het kan zijn dat de politie inderdaad niet op meldingen van inbraak afkomt. Wel is het zo dat er eerst gekeken wordt naar de omstandigheden. Denkt de bewoner dat de inbreker nog in het huis is, komen we direct ter plaatse. Als de inbreker al weg is, wordt er eerst gekeken naar de meldingen van dat moment. De zogenaamde bloed- en spoedmeldingen gaan op dat moment voor. Is de melder er rustig onder en kan met hem/haar een afspraak gemaakt worden om langs te komen op het bureau om aangifte te doen dan kiezen we daar voor. We hebben niet genoeg mensen om naar elke inbraak agenten te sturen en ook de spoedmeldingen op te vangen. Als de melder overstuur is komt er ook een stukje zorg bij kijken. Dan komen we wel ter plaatse.’ Het AW: ‘Mogen wij hier uit concluderen dat het op een inbraakmelding afsturen van agenten op de schop gaat net als bij een aanrijding met alleen blikschade?’ Van Essen: ‘Het heeft wel te maken met priorisering. Vroeger hadden we meer mensen op de straat en kon er makkelijker een auto naar een inbraakmelding gaan. Nog steeds is dat het geval als het idee bestaat dat de inbreker nog in het huis is. Dan raden wij de mensen ook aan om 112 te bellen. Maar bij een gewone inbraak waar geen daderindicatie is heeft het weinig zin om te komen.’
Elders op de Windmolenbroek is ook ingebroken De politie in Almelo kreeg op woensdag, 28 juli om ongeveer 16.50 uur een melding van inbraak in een woning aan De Patrijs in Almelo. De inbraak werd vermoedelijk voorgaande nacht gepleegd in het huis, waarvan de bewoners, vanwege het genieten van een vakantie elders, afwezig waren. Het misdrijf werd ontdekt door buren. Uit het onderzoek kwam naar voren, dat de daders door het forceren van een deur aan de achterzijde de woning betraden om daarna het hele huis te doorzoeken. Een computer werd ontvreemd. Gereed gezette apparatuur werd door de daders achtergelaten. Mogelijk werden ze gestoord. Nader onderzoek werd door de politie ingesteld.
Degenen die op enigerlei wijze getuige van alle bovenstaande inbraken in de Windmolenbroek zijn geweest, worden verzocht zich in verbinding te stellen met politie Twente, team Almelo via 0900-8844 of via Melding Misdaad Anoniem (0800-7000).
Lees hier de reacties van anderen of plaats uw eigen reactie. Voor het
plaatsen van een reactie gelden wel enkele voorwaarden, klik
hier om deze te lezen. Door het plaatsen van een reactie gaat u akkoord
met deze voorwaarden.
SV Rietvogels en DVO'71 kunnen weer samen door 1 deur
SV Rietvogels en DVO'71 maken d.m.v. een statement duidelijk weer samen op de goede weg te zijn. Van een fusie is nog geen sprake maar de samenwerking verloopt in goede harmonie. Denkt u dat het alsnog tot een fusie komt?